קולטי אדים

אי:

סוג של קולט אדים ארובה התלוי מהתקרה ויוצר אי מרכזי. רעיון האי בולט בשל מראו האסטטי ותכונותיו וביצועיו יוצאי הדופן, ומעניק אווירה חמה ומתוחכמת. ניתן לנצל את תאורת פורמט האי כך שאין צורך בתאורה נוספת במטבח.

גלאי לחות:

חיישן המופעל אוטומטית כאשר הוא מזהה אדים במטבח ומווסת את עוצמת היניקה בהתאם לרמת הלחות (בין דרגת המהירות הראשונה לשלישית). ברגע שהחיישן אינו מזהה יותר לחות, הוא כובה אוטומטית. החיישן מופסק כשבוחרים דרגת מהירות או כשמכבים את הקולט.

דופן זכוכית ניתנת להטייה:

ניתן להטות את דופן הזכוכית השחורה של DP 90 ב-90° על מנת לנקות אותה מבפנים. היא ניתנת להטייה באמצעות שני צירים ומאפשרת ניקוי וגישה קלים יותר למסנן או פנים הקולט. בדופן הזכוכית נעשה שימוש בצירים המשמשים הארונות מטבח, דלתות מכונות כביסה ועוד. כשמטים את הדופן מעל הצירים, היא ננעלת וכשלוחצים עליה שוב, היא משתחררת.

הפעלה וכיבוי אוטומטיים:

הקולטים הטלסקופיים מופעלים אוטומטית (עוצמת יניקה ותאורה) במשיכתם החוצה וכבים אוטומטית בדחיפתם פנימה.

חריר מנוע תחתון:

מנועי הקולטים הדקורטיביים הממוקמים בחריר התחתון, נמצאים בתוך מארז אטום. באופן זה, רמת הרעש מופחתת ונמנע אובדן הספק בפתח המפלט.

טיימרים:

תודות לטיימרים ניתן לשלוט בקלות בזמן היניקה, שבסיומו הקולט יכבה באופן אוטומטי. דגמי בקרת המגע כוללים ארבעה טיימרים: 5, 10, 15 ו-20 דקות ודגמי הבקרה החשמלית כוללים ארבעה טיימרים אף הם: 5, 10, 20 ו-30 דקות מלבד CL 90, DF 90, DAL 90 ו-DY 70/90/110 הכוללים 9 טיימרים עד 45 דקות.

כיסויי נורה:

כיסויים למניעת הצטברות שומן בנורות ההלוגן.

לוח בקרה אלקטרוני:

לוחות הבקרה האלקטרוניים מציעים 4 מהירויות יניקה (כולל יניקה נמרצת) ו-4 טיימרים, המאפשרים עד 30 דקות תכנות.

לוח בקרה עם לחצנים:

סוג של לוח בקרה מכני עם לחצנים: כל קולטי האדים החדשים של Teka כוללים לוחות בקרה עם לחצנים החוזרים בחזרה למצבם הראשוני כשמהירות אחרת נבחרת (לחצן אתחול).

לוח בקרת מגע:

לוח המגע מאפשר לבחור מהירויות יניקה שונות(3 מהירויות+מהירות נמרצת למצבים קיצוניים), להפעלת תאורת הקולט, לתכנת את זמן השהיית היניקה עד 20 דקות, שלאחריהן הקולט כובה אוטומטית וציון רמת רוויית המסנן באמצעות נורית חיווי.

לוח הסטה או מתג:

סוג של לוח מכני הכולל מתג הפעלה אלקטרוני.

לוח קיר מפלדת אל חלד:

אביזר אופציונאלי לקולטי האדים של Teka. עיטור או גב מתכת המכסה את הקיר.

מדף למניעת אוויר חוזר:

שסתום הממוקם בפתח המפלט בקולטים מסורתיים, בחיבור עם תעלת פינוי האוויר, המונע התפשטות עשן או ריחות במטבח כשמניפת הקולט אינה פועלת.

מחוון מסנן רווי:

חלק מהדגמים כוללים מחוון מסנן רווי, המאיר כאשר מסנני המתכת מצריכים שטיפה לשמירה על ביצועים אופטימאליים של הקולט.

מנועי טורבינה כפולה:

מנועי טורבינה כפולה כוללים 2 להבים ובעלי תפוקה גבוהה. ישנם שני סוגי מנועים: 800 מ"ק/שעה ו-500 מ"ק/שעה. הם בעלי אמינות יוצאת דופן ומבטיחים הסרה יעילה ושקטה של אדים וריחות תוך צריכת אנרגיה נמוכה. כשנוצר עשן פתאומי במטבח, הם מבטיחים יניקת אוויר עוצמתית ומסייעים לעמידות הקולט והארכת חיי השירות שלו.

מנועים מוקשחים:

המנועים המוקשחים הם בעלי עיצוב קומפקטי ואטום המונע חדירת שומן למנוע, ובכך מאריך את חייו.

מנועים:

Teka פיתחה מגוון חדש של מנועים בהספק 800 מ"ק/שעה עבור הקולטים הדקורטיביים שלה. המנועים כוללים עיצוב אופטימאלי של חלקי המנוע והמניפה השונים: מארז המנוע והטורבינות המסחררות את האוויר. כך מושגות הפחתה בעוצמות הרעש של 44-45 db (A) והגברה של קיבולת הפליטה של הקולטים.

מסנני מתכת:

קולטי האדים של Teka כוללים מסנני אלומיניום עד 5 שכבות. מסנני המתכת קלים לפירוק ושטיפה, עמידים וניתנים לשימוש רב-פעמי. מטרתם לקלוט חלקיקי שומן הנפלטים לאוויר, ולמנוע מהם מלחדור למנוע. חלק מהדגמים כוללים מסנני מתכת לשיפור המראה האסטטי של הקולט.

מסנני פחם:

מסנני פחם נחוצים בעת התקנת הקולט במצב בו לא מותקנת ארובה לפינוי האדים מהמטבח החוצה. מסנני הפחם של Teka הם בעלי קיבולת גבוהה לקליטת חלקיקי שומו כמו גם למניעת ריחות. יש להחליף את מסנני הפחם מעת לעת על מנת לשמור על יעילותם. המסננים יכולים להיות מעגליים או מלבניים.

מסננים מצופי אלומיניום:

המסננים מצופי אלומיניום של Teka, הזמינים בדגמים נבחרים, עוברים טיפול למניעת קורוזיה המונע את השחרת האלומיניום ומשפר את המראה האסטטי של הקולט.

מערכת היקפית:

פעולת קולט אדים הארובה DP 90 מבוססת על אפקט ונטורי. אפקט ונטורי מבוסס על התיאוריה של ברנולי אותה ניתן לסכם בשתי הנחות:

  • נוזל אחד מואץ בעת מעבר דרך פתח צר
  • נוזל אחד יוצר פחות לחץ במקומות בהם מהירותו גבוהה יותר

אוויר מואץ בעת מעבר דרך מערכת היניקה הסביבתית של הקולט (ההצרה הנוצרת באמצעות המרווח בין הזכוכית והמסגרת). נוצר מחסום החוסם את העשן והריחות אינם נפלטים דרך הלוחות הקדמיים והצדדיים של הקולט. יתר על כן, היות והשטח הפתוח קטן יותר, רמות הרעש מופחתות, ל-40 db (A) בלבד. מערכת זו מאפשרת יניקה אחידה יותר של הקולט ומפחיתה את צריכת האנרגיה שלו.

נירוסטה אוסטניטית:

נירוסטה אוסטניטית (AISI 304) בעלת עמידות אופטימאלית לקורוזיה, גבוהה יותר מברזל אל חלד (סדרה 400). חלק מדגמי הארובה כוללים תעלה וגוף עשויים נירוסטה אוסטניטית אלגנטית.

סחרור אוויר:

שיטה בה פועלים הקולטים כשאין אוורור. הקולט סופג את העשן והאדים ומטהר אותם תודות למסנן הפחם, ואז מזרים את האוויר המטוהר לחדר. זוהי מערכת פשוטה, חסכונית וידידותית לסביבה משום שהיא אינה פולטת עשן העלול לזהם את הסביבה.

ערכת סחרור אוויר:

ערכת סחרור האוויר כוללת מסנני פחם, מתאמים ותעלה לפינוי האוויר. המתאמים כוללים שתי פיסות פלסטיק המותקנות משני צידי המנוע בהברגה פשוטה. מסנני הפחם מותקנים לאחר התקנת המתאמים.

פלדת אל חלד דוחה טביעות אצבע:

Teka מציגה את פלדת האל חלד הדוחה טביעות אצבע בקולטים הנשלפים CNL 1001 ו-CNL 2002 ובקולט המסורתי C620/ 610. זהו טיפול מיוחד הניתן לחזיתות פלדת האל חלד של המכשירים ויוצר שכבה דקה המונעת כתמי טביעות אצבע יומיומיות וחלקיקי שומן הפוגעים במראה המכשירים הביתיים. הטיפול דוחה טביעות האצבע הופך את הניקוי של המכשירים הביתיים לקל יותר לאחר השימוש בהם. Teka משתמשת בסוג זהה של פלדת אל חלד דוחה טביעות אצבע בכל מכשירי החשמל הביתיים שלה. זהו אחד המאפיינים החשובים ביותר של המותג.

צינור פינוי אוויר טלסקופי:

צינור פינוי האוויר הטלסקופי הוא אביזר לקולטי האוויר של Teka עבור מטבחים יוקרתיים.

ציפוי פנימי לניקוי קל:

לוח פלסטיק חסין אש המותקן בגוף קולט הארובה מונע מגע ישיר עם המנוע ומאפשר ניקוי קל יותר תודות למשטחו הקומפקטי והשטוח שאינו כולל פינות או קצוות בהן עלול להצטבר לכלוך. הגנה זו, המתוכננת לסייע בזרימת אוויר והסרת שומן, היא תוספת לפעולת מסנני המתכת ומצמצמת עוד יותר את כמות חלקיקי השומן העלולים להגיע למנוע ובכך מאריכה את אורך חיי השירות של הקולט ומשפרת את ביצועיו.

קבוצות מסננים:

קבוצות המסננים מתאימות להתקנה בארובות או בארובות עץ ליצירת אווירה כפרית יותר במטבח.

קולטי אדים מסורתיים:

קולטי אדים מסורתיים מותקנים בנוחות מעל ארון מטבח עילי.

קולטי אדים משולבים:

קולטים אלה משולבים באופן מושלם עם ארונות מטבח עיליים.

קולטי ארובה:

מסנני ארובה כוללים תעלה דקורטיבית ומותקנים בין שני ארונות מטבח עיליים. ניתן להתקין את קולטי הארובה של Teka על הקיר, כ"אי" (על גבי התקרה) או אסימטרית.

קולטים נשלפים:

קולטים מסורתיים נשלפים או קולטים טלסקופיים מותקנים מתחת לארון המטבח ומשולבים באופן מושלם עם ארונות המטבח העיליים. תודות לחופה הנשלפת, נוצר משטח יניקה גדול ויעיל יותר בעת הבישול, ומוסתר בסיומו.

קיבולת יניקה בהתאם לתקן UNE EN 61591:

קולטי האדים של Teka נבדקו בהתאם לתקן האירופי UNE EN 61591, בתנאי בדיקה רגילים לנפח 1 מ"ק/שעה ולחץ של 15 Pa, בהתקנה רגילה של מפלט 30 ס"מ, צינור אנכי באורך מטר אחד, זווית כיפוף של 90° וצינור אופקי באורך מטר אחד. עוצמת היניקה של קולטי האדים של Teka היא עד 650 מ"ק/שיה, בהתאם לתקן. Teka מפרסמת שלושה מדדים שונים של קולטי האדים מתוצרתה: מפלט חופשי, עוצמת יניקה מרבית ובהתאם לתקן.

קיבולת מפלט חופשי:

מדד קיבולת הקולטים בפתח המפלט או הפיה ללא כל התקנה. לקולטי האדים של Teka קיבולת מפלט חופשי מרבית של 880 מ"ק/שעה.

קיבולת פליטה מרבית:

קיבולת הפליטה המרבית של קולטי האדים מתוצרת Teka היא קיבולת הפליטה התיאורטית שהמנוע יכול להפיק כשהדבר תלוי בהספקו המרבי או ביצועים. קיבולת הפליטה המרבית של קולטי הארובה מתוצרת Teka היא 1220 מ"ק/שעה.

רמת לחץ קול:

רמת לחץ הקול או רמת הקול היא השונות של הלחץ (Pa) הנמדדת בנקודה מסוימת, כרצף של גלי קול הנעים דרך האוויר. זהו הרעש הנקלט ע"י האוזן האנושית הניתן למדידה באמצעות מיקרופון. עוצמת הקול מבוטאת ב-Db (A) ותלויה במשתנים כגון: עוצמת הקולט, המרחק בין הקולט למכשיר ההקלטה, התנאים האקוסטיים של החדר ועוד. בסה"כ, עוצמת הקול משקפת את התפיסה האקוסטית של המשתמש בתנאים המתוארים בתקן UNE-EN 60704-2-13.

רמת עוצמת קול:

זוהי כמות האנרגיה הקולית (W) המופקת ע"י הקולט ברגע נתון. רמת עוצמת הקול מבוטאת ב-Db (A). זהו המשתנה המתאים ביותר לביצוע השוואות קוליות בין דגמי קולטים שונים. הוא מחושב באמצעות תא בעל עוצמת הדהוד נמוכה או נמוכה למחצה, עם רמת ספיגת רעש גבוהה.

תאורה:

Teka מציעה שני סוגי תאורה:

  • נורות להט או נרות המספקות אור רציף מעל משטח העבודה.
  • נורות ההלוגן החסכוניות הייחודיות של Teka, המובנות במארז קולט הארובה.

שתי האפשרויות מציעות יותר מרמה משביעת רצון של תאורה, ומקרינות אור נעים ואופטימאלי מעל משטח הבישול. חלק מהדגמים כוללים כיסויי נורה למניעת הצטברות שומן בנורות ההלוגן.