תנורים - תנור

"עגלה" נשלפת:

גרסה של דלת "עגלה" נשלפת שפותחה על ידי חברת TEKA ומסייעת להפיק את המרב מהנפח הפנימי של התנור, יש 7 קומות, נגישות מלאה, כולל קומה נוספת (תחתונה) לאיסוף המיצים וכד' בזמן צליית בשר ישירות על הרשת. המערכת מאופיינת בשימוש נוח גם כשהתנור מורכב בטור. ה"עגלה" מחליקה בצורה חלקה מחוץ לתנור בזמן פתיחת הדלת ללא צורך ללחוץ על לחצן כלשהו. בזמן שסוגרים את הדלת, העגלה מחליקה פנימה. ניתן לפרק את העגלה בקלות ולרחוץ אותה. המערכת מסייעת לבדוק את התקדמות הבישול, להסיר מגש, תבנית סיר וכו'.

Class A:

תנורי TEKA שבהם משולבת דלת פנימית מסוג Techno Clean 2005 זוכים לדירוג הגבוה ביותר בתחום חיסכון באנרגיה (CLASS A) הצריכה נמוכה מ-800W.

אוורור מאולץ:

לתנורים עם פתח יציאת אדים, עשן או אוויר יש מאוורר הממוקם בחלק האחורי של חלל התנור. הודות למאוורר נוצר זרם אוויר המפנה את האדים או העשן החוצה. האוורור המאולץ משולב עם MCS (Mix Chamber System) של מערכת הקירור הדינמית של התנור.

אמייל קריסטל נקי:

אמייל קריסטל נקי הוא ציפוי ייחודי עם נקבוביות נמוכה של TEKA המתאפיין בשטח פנים נקי ששום דבר לא נדבק אליו. הודות לכך שהוא משטח שטוח ומבריק, מזון לא נדבק אליו. יתר על כן, הוא עמיד למוצרים המשאירים כתמים כגון קטשופ וכו', עמיד לנזקים הנגרמים מחומרים כימיים, עמיד למכות ולטמפרטורות גבוהות.
יתר על כן,פעולת הניקוי היא מתבצעת בקלות מיד בסיום הבישול. לאמייל קריסטלי יש דרת התנגדות AA נגד חומצות וכימיקלים. לקריסטל הנקי יש מספר יתרונות ביחס לדפנות קטליטיות: חיי שרות ארוכים יותר (דפנות הקטליטי הופכים לספוגים לאחר זמן מסוים) וכן חיסכון באנרגיה מכיוון שאין צורך להפעיל את התנור בטמפרטורה מקסימלית במשך שעה.
חב' TEKA משלבת תבניות אמייל קריסטל נקי כסטנדרט בכל הדגמים.

בידוד תרמי:

הבידוד התרמי של תנורי TEKA מבטיח בטיחות. נקודות הממשק בין התנור לבין משטחים חיצוניים העלולים להעביר חום הוקטן למינימום. לתנורים של TEKA יש חלקים ללא מפרקים על מנת למנוע איבוד חום או מעבר חום ליחידות הריהוט הסמוכות. המרחק בין החלל הפנימי וגוף החיצוני הוגדל על מנת לאפשר לאוויר הנכנס לתנור מבחוץ לספק בידוד. העיצוב הייחודי של התנור מבטיח מעבר חום מינימלי בין החלל הפנימי החוצה, מניעת מגע ישיר של האזורים החמים של התנור עם הסביבה. בצורה זו, השימוש באנרגיה הוא משופר משמעותית והחום העובר לריהוט הסמוך קטן בהרבה.

בישול טורי:

שיטת ההתקנה האנכית של תנור ומיקרוגל המשולבים יחד בארונית מטבח אחת, יוצר ערכת בישול משולבת ל-Teka יש 3 סוגים שונים של טורים:
א) טורים עם עיצוב שטוח
ב) טורים מבניים
ג) טורים עם פנל טאצ'.
בטורים, ניתנת תשומת לב מיוחדת לעיצוב ולשילוב של התנור והמיקרוגל ויצירת סביבת עבודה נעימה במטבח.

בישול מסורתי עם מאוורר (טורבו):

מתאים לצלייה ואפיית דברי מאפה. המאוורר מפזר את החום צורה אחידה בחלל התנור ומוריד את משך הזמן ואת הטמפרטורה הנדרשים בבישול ללא טורבו. תחום הטמפ' המומלץ לבישול עם טורבו הוא 160-200°C.

 

בקרת טמפרטורה אלקטרונית:

בתנורים עם בקרה אלקטרונית של הטמפרטורה ניתן לכוון את הטמפרטורה בצורה יותר מדויקת מאשר בתנורים רגילים. יתר על כן, תנורים אלה צורכים פחות חשמל ואידיאליים להכנת מנות כגון מאפים סופלה, מאפים מבצק עלים וכו'.

גוף גריל ניתן להזזה כלפי מטה:

הורדת גוף הגריל מאפשרת לנקות את גוף חימום העליון של התנור ואת התקרה. ניתן לשחרר את גוף הגריל על ידי שחרור הבורג המעגן אותו לתקרה. לאחר שהוא השתחרר, ניתן למשוך אותו למטה עד הסוף. בסיום, יש להרים אותו ולחבר אותו לתקרה.
חשוב: יש לבצע פעולה זו רק לאחר שגופי החימום התקררו.

גריל:

צלייה שטחית. הדבר מאפשר השחמה המתקבלת מהחלק העליון של התנור ללא השפעה על החלק הפנימי של המזון.
אידיאלי לנתחים שטוחים כגון סטיקים, צלעות, דגים, טוסטים וכו'. ניתן לחמם את החלק המרכזי של גוף הגריל בנפרד. הדבר מאפשר גמישות גדולה יותר בזמן צלייה של בשרים בעובי בינוני/דק (צלעות, טלה, סטייק בקר, המבורגרים וכו') ישירות על הרשת. בצלייה בשיטה זו, יש לשים מגש בתחתית התנור על מנת לאסוף את המיצים והנוזלים הניגרים מהבשר. תחום הטמפ' המומלץ לבישול עם טורבו הוא 170-220°C.

דלת זכוכית פנימית:

התנורים החדשים של TEKA כוללים דלת זכוכית פנימית שטוחה לחלוטין עם עיצוב שובה לב. הדלת הפנימית עשויה בזכוכית מחוסמת עם עמידות גבוהה מאוד.
הדלת הפנימית Techno Clean מתנקה בקלות. הזכוכית הפנימית נשלפת בקלות ללא כלים. כל הדגמים הכוללים את הדלת הפנימית החדשה מגיעים לדרגת נצילות אנרגיה דרגה A העולה בהרבה על הנדרש בסעיף המגביל ביותר (11,102) (העוסק בטמפרטורת דלתות של תנורים) של תקן UNE EN-60335 (תקן בטיחות למוצרי חשמל ביתיים).

דלת קרה:

כל התנורים של TEKA כוללות דלת עם 2 או 3 חלונות זכוכית שמהם אחד או שני חלונות מעבירים חום מועט או פנלים פולטי חום (תלוי בדגם) ובכך, הטמפרטורה של החלון החיצוני נשמרת מתחת לגבול שהוגדר בסעיף הגבלת חום 11.102 של תקן EN-60335-2-6 של השוק האירופי.
הודות לדלת הקרה, נמנע איבוד של חום עודף (חיסכון באנרגיה) והשימוש בתנור יותר בטוח (הסיכוי להיכוות יורד משמעותית). כל התנורים של TEKA כוללים דלת פנימית חדשה מסוג Techno Clean (תא אטום ותא פתוח) המאפשר הורדה של כ-15% מהטמפ' בתא האטום.

דפנות קטליטיות:

לדפנות הקטליטיות הקרמיות המצופות אמייל המתנקות בעצמן יש משטח מחוספס ונקבובי (גימור מחוספס). הדפנות סופגות את השומן. בסיום הבישול התנור מבצע שלב של ניקוי עצמי במשך כשעה בטמפרטורה מקסימלית של 250°C שבה שאריות המזון שנותרו בתנור נשרפות. במידה ונשארו עדיין שאריות מזון, ניתן להסיר בקלות את הדפנות הקטליטיות ולנקות אותן עם מים וסבון.

הגנה מפני טביעות אצבע:

טיפול מיוחד שנעשה במשטחי הנירוסטה במכשירי חשמל ביתיים יוצר ציפוי (סרט) דקיק המונע הצטברות של שומן וטביעות אצבע על המכשיר. הטיפול למניעת השארת טביעות אצבע מקל על פעולות הניקוי.
חברת TEKA משתמשת בנירוסטה חסינה לטביעות אצבע בכל קו מוצרי החשמל הביתיים שלה, דבר מהווה את אחד מהמאפיינים הבולטים של המותג TEKA.

הפשרה:

ההפשרה נעשית באמצעות מחזורים קצרים ואחידים של אוויר חם. קיימים 2 מצבי הפשרה:
Hi: טמפרטורה של 45°C (מצב המיועד להפשרת בשר).
Lo: טמפרטורה של 35°C (מצב המיועד להפשרת דגים, דברי מאפה ולחמים).
גופי החימום של דגם HA890/C פועלים בעוצמה נמוכה ומחממים בעדינות והמאוורר מפזר את האוויר החם בצורה אחידה בחלל התנור ובכך מאפשר להפשיר את המזון ללא בישול. בכל שאר הדגמים, המאוורר מפזר את האוויר בצורה אחידה בחלל התנור בטמפ' חדר וללא חימום.

זכוכית עם קרינה נמוכה:

הדלת הפנימית החדישה S05 "Techno Clean" משלבת זכוכית הפולטת קרינה נכונה או פולטת חום נמוך. הדבר משפיע על החום בחלל התנור בכיוון החלק הפנימי של התנור, מה שמגביל את קרינת החום לאזורים הנגישים ביותר מחוץ לדלת.

חזית:

מגוון של עיצובים לחזיתות ולפנלים:
חזיתות שטוחות, חזיתות מנירוסטה, מאלומיניום, חזיתות נירוסטה עם פלטה בולטת, חזית אמייל, פנל מקריסטל, פנלים קריסטל-נירוסטה וכו'.

חימום מקדים של התנור:

בתנור HX860 ניתן להכניס את המזון מיד עם תחילת שלב החימום המקדים ולא להמתין עד לסיום שלב זה על מנת לחסוך זמן ואנרגיה.

טיימר אנלוגי:

יש 2 סוגי טיימרים אנלוגיים של TEKA טיימר "משך התכנית" וטיימר "התחלה וסיום". טיימר משך התכנית מאפשר לכם להפעיל את התנור במשך זמן שנבחר מראש (לתכנת את משך התכנית או את זמן הבישול). כשהזמן עובר, נשמע "ביפ" והתנור מפסיק לחמם. בתכנית "התחלה וסיום", ניתן לתכנת את "שעת התחלת התכנית" ואת "שעת הסיום". שני סוגי הטיימרים יכולים לפעול ידנית או לתכנת את שעת תחילת התכנית ואת משך התכנית. חלקם מעוצבים בצורה עגולה עם תאורה כתומה.

טיימר דיגיטלי:

TEKA פיתחה מתכנתים דיגיטליים ייחודיים עם 3 ו-5 לחצנים עם פונקציות מיוחדות לדוגמה, בדגם HA-840, כולל את הפונקציות הבאות: פונקצית חימום מהיר, בקרת הורים (חסימת לחצני ההפעלה), צלצול תזכורת, חיווי של הטמפרטורה השוררת בתנור (פונקציה זו מאפשרת למשתמש לדעת בכל רגע נתון מהי הטמפרטורה בתנור, ואיזה אחוז היא מהווה מהטמפ' הסופית שאליה התנור מיועד להגיע), חיווי שארית החום וחיווי משך הזמן שנותר עד לסיום התכנית.

טיימרים:

הטיימרים של TEKA הם מתכנתים מסוג טיימרים אלה כובים אוטומטית לאחר פרק זמן שהוגדר מראש (תכנות משך התכנית). עם הפסקת הפעולה נשמע צלצול (ביפ) והתנור מפסיק לחמם.

ידיות:

הידיות הופכות להיות יותר ויותר חשובות מבחינה אסתטית. הידיות של סדרת התנורים HA זהות לידיות של מדיחי הכלים המשולבים שלנו. ל-TEKA יש מגוון רחב של ידיות: אלומיניום, ידיות מוסתרות, נירוסטה, מעוגלות, בצורה קשתית, בצורת צינוריות ועוד. יתר על כן, בחלק מדגמי התנורים של TEKA, פתחי האוורור משולבים בידית.

ידית המגש:

מאפיין שימושי ויעיל של תנורי TEKA המאפשר לכם להוציא בקלות ובבטחה את המגש מהתנור בלי לגעת באזורים הלוהטים. הודות ליציבות הרבה של הידיות, ניתן להשתמש בהן כדי להעביר את המגש/התבנית לשולחן האוכל או למשטח העבודה גם אם התבנית כבדה. לידיות יש 2 מצבים:
1. קצר – לתבנית האפייה השטוחה.
2. ארוך - לתבנית העמוקה.

כיוון טמפרטורה אוטומטי:

לתנור HA 890/C יש טמפרטורות המותאמות למצב ההפעלה (פונקציה) שנבחר. לדוגמה, כשבוחרים במצב הפעלה "גריל + גוף חימום תחתון", איקון מצב ההפעלה שנבחר יאיר באדום וחיווי הטמפרטורה המומלצת 170C יוצג. אולם, ניתן לשנות אותה ידנית בצורה מדויקת לטמפרטורה כלשהי.

כפתורי ההפעלה:

ל-TEKA יש מגוון עצום של כפתורים ולחצנים באזור הבישול: כפתורים מלבניים שהם המילה האחרונה בתחום העיצוב כמו גם כפתורים לא בולטים (בקו אחד עם הפנל) , כפתורי כרום זהים לאלה של כיריים הגז מתוצרת TEKA , כפתורי הפעלה ממתכת, בסגנון כפרי, לבנים, שחורים ועוד.

כפתורים נשלפים:

הכפתורים הנשלפים או כפתורים נסתרים (בקו אחד עם החזית של התנור) משפרים את המראה האסתטי של התנור, מרככים ומעגלים את המראה של התנור. הם עמידים יותר, הניקוי של פנל ההפעלה קל וחלק יותר (אין בליטות והנגישות גבוהה יותר לכל המקומות הדורשים ניקוי). בתנורים אלה, נמנעת לחיצה או הפעלה בשוגג כיוון שהם נסתרים. לשחרור הכפתורים, יש ללחוץ עליהם קלות. ניתן להסתיר אותם בכל מצבי ההפעלה ולא רק כשהתנור כבוי (במצב 0). ניתן גם להסתיר אותם בזמן הבישול.

מגן הגריל:

זהו אלמנט המסייע להפחית את הטמפרטורה בדלת ומונע מגע עם גוף החימום.

מגשים/ תבניות:

ל-TEKA יש 2 סוגי תבניות:
1. תבנית אפייה שטוחה מתאימה לאפייה של עוגות, דברי מאפה וכו'. התבנית היא גדולה מאוד.
2. תבנית עמוקה מתאימה לבשר, צלי, דגים ולמנות ראשונות. עומקן 50 מ"מ ומתאימות גם לאיסוף המיצים מתחת לרשת בזמן צליית בשר ישירות על הרשת.
התבניות של TEKA כוללות התקן עצירה המאפשר לכם למשוך אותן החוצה חלקית מהתנור על מנת לבדוק את המזון ללא חשש שייפלו. בחלק האחורי של התנור, קיימים מעצורים בדפנות הצדדיים המונעים מגע של המגשים עם הדופן האחורית. המרחק בין המגש לדופן האחורית מסייעת לבישול כיוון שהיא מאפשרת זרימה חופשית של האוויר החם בתוך חלל התנור.

מד (חישן) טמפרטורת הבשר:

מדיד המציג את הטמפרטורה ששוררת בתוך הבשר המתבשל בתנור. החישן מאפשר לכם לתכנת את התנור בהתאם לטמפ' הנבחרת בתוך הבשר עצמו ולהתאים את מידת הצלייה של הבשר לטעמכם (עשוי היטב, נא, בינוני וכו'). כשהטמפרטורה בתוך הצלי מגיעה לזו שבחרתם מראש עם חישנים "+" / "-", התנור כובה אוטומטית ונשמע צלצול (ביפ). חישן טמפ' הבשר מבטל את הצורך להשגיח ולכבות את התנור בזמן בצורה ידנית. כל התהליך מבוקר אוטומטית וברמת דיוק מירבית.

מנגנון MCS (ערבוב אוויר):

מערכת MCX היא המקום שבו האוויר הקר שמחוץ לתנור והאוויר החם שבתוך התנור מתערבבים. מנגנון זה מוריד בצורה משמעותית את הטמפרטורה של האוויר החם הנפלטת מהתנור וגם את הטמפרטורה של הידית ושל החזית של התנור. בנוסף, מפחית משמעותית את כמות האדים והריחות הרעים הנוצרים בתנור. מנגנון MCS הוא חלק ממערכת הקירור או הקירור הדינמי של התנור (תלוי בדגמים).

מנגנון נעילת לחצני ההפעלה (בקרת הורים):

מנגנון זה הוא התקן המונע ביצוע שינויים בשוגג של נתוני התכנית (ע"י ילדים). כשמנגנון הנעילה מופעל בזמן שהתנור כבוי לא ניתן להפעיל אותו. כשמפעילים את הנעילה כשהתנור פועל (באחד ממצבי ההפעלה), לא ניתן לשנות את התכנות.

מסילות טלסקופיות

מערכת המסילות הטלסקופיות מאפשרות לכם למשוך את רוב המגש (83% ממנו) החוצה בקלות ובצורה בטוחה ללא סכנה של נפילה וכד'. ניתן לגשת בקלטת לכל התבניות והמגשים בקלות. ניתן לפרק בקלות את המסילות ולרחוץ אותן וגם את חלל התנור. משיכת המגשים עם המסילות מאפשרות בדיקה של המזון ללא סכנה של מגע עם גופי החימום או הדלת הפנימית.
יתר על כן, יותר מסילות טלסקופיות הן יותר נוחות ובטוחות מאשר שיטות הפתיחה האחרות כשהתנור נמצא 50 ס"מ מעל מפלס הרצפה, בטור וכו'.
בחלק מהתנורים ניתן להרכיב מסילות טלסקופיות במספר קומות לפי הפירוט הבא.
א. 3 מסילות טלסקופיות
ב. 2 מסילות טלסקופיות + 2 קבועות
ג. 1 מסילה טלסקופית + 4 קבועות

מסנני שומן:

רשתות מתכת הנמצאות בחלק מהדגמים, סופחים את חלקיקי השומן ומונעים מהם לחזור לחלל התנור. הודות למסנני השומן, האוויר שחוזר מהטורבו נקי, מסריח פחות ומקטין את ריכוז השומן שמתקבל בתהליך האוורור. שלא כמו מסננים של יצרנים אחרים הנמצאים בפתחי היציאה של האדים, כאן השומן לא מצטבר בתנור. המסננים חשופים וניתנים להסרה. כשהם מתלכלכים ניתן לנקות אותם במדיח כלים.

מערכת כיבוי זמנית:

כשפותחים את דלת התנור גופי החימום והטורבו מפסיקים לפעול כדי לחסוך באנרגיה בזמן שהדלת פתוחה. עם סגירת הדלת התנור ממשיך בתכנית המקורית. קל לזהות דגמים עם המערכת הכיבוי מכיוון שהיא מותקנת בחלק השמאלי התחתון של התנור.

מערכת פינוי גזים:

מערכת פינוי הגזים מפנה במהירות גזים ואדים הנוצרים בזמן הבישול בתנור ובכך מגנה על יחידות הריהוט הסמוכות, ארונות וכוד'. יש 3 מערכות פינוי: משולבת בידית, משולבת בדלת ומשולבת בדלת דרך הכיפה. לדגמים ללא מערכת קירור יש מערכת פתחי יציאת אוויר/גזים המשולבת בידית או בדלת.

מצב רב תכליתי:

המזון מתחמם באמצעות גופי החימום העליון, התחתון ומהמאוורר המפזר את החום מגוף החימום הטבעתי הנמצא מאחוריו (בדופן האחורית). המשמעות היא שניתן לבשל מספר סוגי תבשילים במספר קומות בו זמנית בלי ערבוב של ריחות ו/או טעמים.פונקצית הטורבו מתאימה לבישול של נתחי בשר גדולים ומכיוון שכאן, פיזור החום נעשה בצורה טובה ואחידה, נמנע מצב של בישול יתר באזור אחד ובישול חלקי באזור אחר. פונקצית הטורבו מקצרת את זמן הצלייה וקיים מצב הפעלה מיוחד לדברי מאפה. תחום הטמפ' המומלץ לבישול רב תכליתי הוא 150-200°C למעט מרנג שבו תחום הטמפ' הוא 100-120°C.

מצבי הפעלה:

תנורי Teka מציעים מגוון רחב של מצבי הפעלה (פונקציות בישול): תנורים עם 3 מצבי הפעלה (סטטי או קרינה), עם 5 ו -7 מצבים (רב-תכליתיים בסיסי) ותנורים עם 8, 9 ו-10פונקציות (רב תכליתי מלא).
תנורים רב תכליתיים כוללים מאוורר פנימי. בדרך זו, הם יעילים יותר מהתנורים הסטטיים המסורתיים וצורכים פחות אנרגיה.

מקסי-גריל

לגוף חימום זה יש שטח פנים גדול בהרבה מזה של הגריל הרגיל וגם ההספק שלו גדול בהרבה 2600W. הבישול מהיר יותר ומתבצע בצורה יותר אחידה בהשוואה לגריל הרגיל.
המקסי-גריל והגריל הרגיל מאפשרים לכם לצלות בהתאם לגודל המזון (נתח אחד גדול או מספר נתחי בשר קטנים יותר).

מתכונים אוטומטיים (PCA):

לתנור HX 860 יש 13 מצבי הפעלה מיוחדים (מתכונים) לבשרים, דגים, דברי מאפה, תבשילים מוקרמים, לחמים ואף ללפתן. במצבי ההפעלה המיוחדים הללו, יש לבחור את המתכון הרצוי ולהקליד את משקל של המזון. על בסיס נתונים אלה, התנור מחשב אוטומטית את משך הבישול ואת הטמפרטורה הנדרשת.
גם אם אנו רוצים להשתמש בפונקציות הרגילות של התנור (גריל, טורבו או הפשרה) התנור מציע לנו תכנית אוטומטית – בהתאם לפונקציה הנבחרת).

ניצול שארית החום:

התנור כובה מספר דקות לפני סיום התכנית ומשתמש בחום ששורר בחלל הפנימי כדי לסיים את התהליך. זהו אלמנט נוסף של חיסכון באנרגיה.

ניקוי פירוליטי:

דגם של תנור שהתכונה הבולטת ביותר שלו היא, שהוא לא דורש ניקוי ידני.התנור מתחמם לטמפ' של 500°C השורפת והופכת לאפר את כל השאריות האורגנית. האפר ניתן להסרה בקלות עם מטלית לחה לאחר שהתנור התקרר. תהליך הפירוליזה של תנורי TEKA לא רק מנקה אלא גם משמיד את הוירוסים והבקטריות בחלל התנור (מבצע סטריליזציה) . הדפנות הפנימיים של התנור מצופים משכבת אמייל עמידה לטמפ' הגבוהות השוררות בזמן הפירוליזה. השימוש בטוח הודות למערכת הדלת עם 3 זכוכיות ולהפעלה אוטומטית של מנגנון נעילת הדלת ברגע שהתנור מגיע ל-300°C. תהליך הפירוליזה מסיר ריחות ואדים. תהליך הפירוליזה נמשך כשעה וחצי וניתן להאריך אותו עד 3 שעות (תלוי מה דרגת הניקוי הנדרשת).
מומלץ לבצע פירוליזה אחת ל-6 או 8 הפעלות של התנור. לפני ביצוע הפירוליזה יש להוציא את כל התבניות, המגשים וכד' מחלל התנור כדי שלא יינזקו. תהליך הפירוליזה חסכוני מאוד בצריכת החשמל. הוא צורך רק 2.6kW חשמל

ניתוק בטיחות אוטומטי:

תנור דגם HX860 מתנתק אוטומטית לאחר 6 שעות של שימוש רצוף.

פונקצית הזיכרון:

כשמפסיקים את הבישול בשוגג או בכוונה (למשל במקרה של הפסקת חשמל), וברצונכם להמשיך את התכנית מהנקודה שבו היא הופסקה, אזי אין צורך לבצע את התכנות מחדש, אלא פשוט לבחור בלחצן "M". התנור ימשיך את התכנית באותה טמפרטורה בזמן שנותר עד לסיום התכנית.

פונקצית חימום מהיר:

במצב הפעלה זה פועלים גוף החימום העליון, גוף החימום הטבעתי האחורי והמאוורר בהספק כולל של 3100W. במצב הפעלה זה, התנור מגיע לטמפ' שנבחרה בזמן הקצר מ-60% מהזמן הרגיל. כשהתנור מגיע לטמפ' הנבחרת, הוא עובר אוטומטית למצב ההפעלה שנבחר בבורר מצבי ההפעלה. בדגמים עם הטיימר הדיגיטלי RED T5 החדש למשל HA-840, ניתן להפעיל פונקציה זו בצורה ידנית עם תוספת הספק חימום של 1450W.

פנל מגע (טאצ'):

סוג מתכנת עם פנל בקרה דיגיטלי המשולב במשטח זכוכית ומתנקה בקלות. לפנל המגע של TEKA יש עיצוב חדשני ושובה לב המשלב זכוכית עם נירוסטה בתנור. מערכת ההפעלה של התנור נעשית באמצעות חישני המופעלים בנגיעה בלחצן. מערכת ההפעלה במגע מאפשרת לכם לבצע פעולות רבות ומגוונות כגון תכנות משך התכנית, סיום התכנית, השהיה, צלצול תזכורת, נעילת נתונים (בקרת הורים), בקרה אלקטרונית של הטמפרטורה , תאורה של חישן מצב ההפעלה הנוכחי, חיווי הטמפרטורה בתנור, חיווי שארית חום וכד'.

קלים לניקוי:

משטחים חלקים ללא זוויות או נקודות קריטיות של הצטברות לכלוך, ללא מפרקים וברגים, תומכי צג של המסילות ניתנים לפירוק. כל אלה מאפשרים ניקוי מעולה ומושלם של תנורי TEKA.

רשתות:

משמשים להניח עליהם תבניות וכלי בישול אחרים. בצלייה, יש לשים מגש מתחתם על מנת לאסוף את המיצים והנוזלים הניגרים מהבשר.
יש 2 סוגי רשתות: רשתות מחוזקות ורשתות רגילות. ברשתות המחוזקות יש מעצור למגש. הודות לכך, יש גישה למחצית הרשת ללא חשש שהמגש או הכלי ייפול מהם, דבר המשאיר את הידיים פנויות ובכך למנוע התזות וכד'.

שיפוד מסתובב:

זהו אביזר נוסף בתנורי TEKA. הוא עשוי ממנוע מסתובב, משיפוד עם 2 "מזלגות" וידית שניתנת להסרה. ניתן להשתמש בגריל ובמקסי-גריל יחד עם השיפוד כדי לצלות ולהשחים נתחים גדולים של בשר, עופות, טלה וכד'. מומלץ להניח את המגש למטה כדי לאסוף את השומן והנוזלים.

תא אטום:

מנגנון בטיחות של תנורים עם דלת פנימית חדשה S05-Techno Clean. בדגמים שבהם יש דלת עם 3 חלונות נוסף תא אטום על מנת לפתוח את תא התנור המבודד את הקריסטל החיצוני שבתוך התנור.

תא פתוח:

מערכת הבטיחות של דגמים עם הדלת הפנימית מסוג S05-Techno Clean. פינוי האוויר החם שמצטבר בדלת נעשה דרך מערכת הקירור. המערכת מורידה משמעותית את הטמפרטורה מחוץ לדלת.

תאורה:

תנורי TEKA כוללים נורות תאורה 25W קלות ונוחות להחלפה, המספקות תאורה אופטימלית בחלל התנור. חלק מהדגמים כוללים 2 נורות 25W (תאורה כפולה). הנורות ממוקמות כך שהן מאפשרות צפייה ובקרה אופטימלית על התכולה שנמצאת בתנור גם כשיש מספר מגשים/תבניות במקביל.
החלק מהדגמים ניתן לכבות את התאורה כדי לחסוך החשמל. על ידי סיבוב בורר מצבי ההפעלה לסמל "L.OFF". החיווי יהבהב.

תומכי כרום למסילות בדפנות הצד:

תומכי כרום נגד החלקה. הם עשויים כרום כדי למנוע חלודה והן זזות בקלות. למסילות הכרום של TEKA יש מנגנון עצירת מגשים כדי שלא יחליקו.
TEKA מציעה קיט של 3 מסילות טלסקופיות למגשים (אופציה, רכישה בנפרד), שניתן להרכיב בכל הדגמים עם תומכי כרום בדפנות הצד.

תכנית פיצה:

במצב הפעלה ייחודי זה לפיצה, גוף החימום התחתון והאחורי פועלים בהספק של 3200W והמאוורר פועל ומפזר את החום בצורה טובה (גוף תחתון +טורבו או אוויר חם). פונקציה זו מתאימה לפיצה, מאפים, בורקסים עם מילוי וכד'.

תנורי גז:

סוג מיוחד תנורים עם קיבולת גדולה. אידיאלי לפיצות, צלי וכו' ומתאים במיוחד עבור פיצריות ומסעדות. הם עובדים עם סוגים שונים של גז: פרופאן, בוטאן וגז טבעי. הגז הבוער מפזר את החום בצירה של אדים בתוך התנור. הם כוללים גריל חשמלי ומערכת ניתוק thermocouple (צמד תרמי) בטיחותית.

תנורים סטטיים:

בדגמים אלה, החום נוצר על ידי גופים רדיאנים המקרינים חום. הם ממוקמים בגוף החימום העליון והתחתון של התנור. תנורים סטטיים כוללים 3 מצבי הפעלה: קונבנציונלי (גוף חימום עליון + תחתון), גריל (רק גוף חימום עליון) ותחתון (רק גוף תחתון).

תנורים עצמאיים:

ל-TEKA יש מגוון עצום של תנורים עצמאיים שניתן להתקין בטור או תחת השיש. העיצוב של תנורים העצמאיים מתאים הן להצבה לבד והן להצבה בטור עם מיקרוגל מתוצרת TEKA. יתר על כן, ניתן להתקינם תחת כל סוגי הכיריים שלנו הן עם כפתורי ההפעלה והן עם כיריים מגע (טאצ').
לתנורים עצמאיים יש יתרון בכך שניתן להחליפם בכל עת לבד ללא צורך בהצבה על ידי טכנאי.

תנורים קומפקטיים:

תנורים ברוחב 45 ס"מ ובנפח של 46 ליטר ברוטו מאפשרים יותר מקום במטבח. ל-Teka יש טווח רחב של תנורים קומפקטיים ומיקרוגלים המותאמים למטבח ולצרכים השוטפים של המשפחה. ניתן לסדר אותם באינספור צורות שונות.

תנורים רב תכליתיים:

בתנורים רב תכליתיים קיים מאוורר פנימי. באופן זה פיזור האוויר (במקרה של הפשרה) או האוויר החם מתבצע בצורה אחידה. הודות לפיזור החום בצורה זו, התנורים האלה מהירים בהשוואה לתנורים סטטיים או תנורים המקרינים חום (רדיאניים) וצורכים פחות חשמל. יתר על כן, תנורי TEKA כוללים פונקציה טורבו המזרזת ומשפרת את תוצאות האפייה הודות לפיזור החום האחיד גם כשיש בתנור מספר תבניות/כלים עם סוגי מזון שונים במספר קומות.

תנורים רב תכליתיים:

תנורים רב תכליתיים הם תנורים שדרכם מפעילים את הכיריים. חב' TEKA מציעה מגוון עצום של תנורים רב תכליתיים. הם מותקנים יחד עם הכיריים של TEKAץ ניתן להזמין כיריים קרמיים, חשמליים, גז או משולבים.