מיקרוגלים - מיקרו

אוורור מאולץ:

מערכת האוורור עשויה מ-2 מאווררים: אחד לשנאי ואחד לגריל.

תנורי מיקרוגל בילט-אין של TEKA כוללים מאוורר המאפשר אוורור יעיל לא רק של החלל הפנימי אלא גם של הרכיבים הקריטיים. הם מגיעים עם מאוורר הממוקם בתקרה ויוצר זרימת אוויר (אוורור יעיל הן לחלל הפנימי והן לרכיבים הקריטיים) שמפנה החוצה את האדים והאוויר החם שנוצר בזמן הבישול לחלק הקדמי במקום לחלק האחורי, מקטין את פיזור החום לריהוט ומשפר את הספק הפעולה ומאריך את חיי השרות של המכשיר. הודות למערכת האוורור המאולץ תוצאות הבישול יוצאות מוצלחות ויש הקטנה משמעותית של האדים והלחות בחלל התנור.

יתר על כן, בדגמים החדשים, כשפותחים את הדלת המאוורר מפסיק לפעול ונמנע מצב של "מכת חום" לפנים עם פתיחת הדלת.

גריל קוורץ:

קוורץ הוא מינרל המייצר זרמי חשמל כשמיישמים לחץ. גריל הקוורץ של תנורי מיקרוגל של TEKA ממוקם בתקרת התנור מעל רשת המאפשרת לתנור לבשל יותר מהר מאפשר בגריל סטנדרטי, להגיע לטמפ' הנבחרת יותר מהר (הסיבה לכך שהם צורכים פחות חשמל*. מסייע לבשל ולהשחים בקלות ובמהירות. יתר על כן, מיקרוגלים של TEKA עם גריל קוורץ בהספק של 1000W בטוחים יותר והם נמצאים בקו אחד עם התקרה של התנור, מעל אזור הצלייה והם קלים יותר לניקוי.

בנוסף לזאת, הם מתנקים מעצמם מכיוון שהטמפ' הגבוהות של הרגיל (גריל קוורץ יכול להגיע ל-150°C) מאדה את השומן ואת שאר השאריות. לדגמים עם גריל קוורץ יש רשת מיוחדת על מנת לקרב את המזון לגריל ולשפר את התוצאות.

גריל:

תנורי מיקרוגל אלה כוללים גוף גריל. הגריל משחים את האוכל כד שהמנות מבושלות בצורה מושלמת. הגריל מורכב מגוף חימום חשמלי הממוקם בתקרת התנור ומייצר חום יבש על מנת להשחים את המזון. הפעלת גוף הגריל אידיאלית לבישול עופות, בשרים ופשטידות/פסטות.

דגמים עצמאיים:

ניתן להתקין את דגמי המיקרוגלים העצמאיים של TEKA באופן עצמאי. ניתן להתקינם גם ביחידת מטבח גבוהה.

ניתן להרכיב עליהם מסגרת ייחודית ולהתקינם כתנור בילט-אין.

דלת עם מיקרו-סוויץ':

ניתן לפתוח את הדלת בכל שלב בזמן הבישול.עם פתיחת הדלת, ייצור גלי המיקרו מופסק אוטומטית, ומשך הזמן שנשאר עד לסיום התכנית "נעצר" עד לסגירת הדלת. המיקרוגלים של TEKA כוללים 3 מיקרו-סוויצ'ים (תלוי בדגם) המונעים פעולה של התנור עם פתיחת הדלת. הם מאפשרים פעולה רק כשדלת התנור סגורה הרמטית.

הגנה מפני טביעות אצבע:

טיפול מיוחד שנעשה במשטחי הנירוסטה במכשירי חשמל ביתיים יוצר ציפוי (סרט) דקיק המונע הצטברות של שומן וטביעות אצבע על המכשיר. הטיפול למניעת השארת טביעות אצבע מקל על פעולות הניקוי.

חברת TEKA משתמשת בנירוסטה חסינה לטביעות אצבע בכל קו מוצרי החשמל הביתיים שלה, דבר מהווה את אחד מהמאפיינים הבולטים של המותג TEKA.

הפשרה אוטומטית לפי זמן:

בדגמים האלקטרונים ובדגמי מגע, ניתן לבצע הפשרה לפי זמן ברמות הספק שונות בהתאם למזון שאותו ברצונכם להפשיר. בדגמים מכניים ההפשרה נעשית תמיד בעוצמה קבועה.

על מנת לבצע פעולה זו, יש ללחוץ פעמיים על לחצן ההפשרה, להזין את משך ההפשרה הרצוי ולאחר מכן ללחוץ על לחצן Start או On כדי להתחיל בתהליך.

הפשרה אוטומטית לפי משקל:

פעולה זו זמינה בכל הדגמים האלקטרונים ובדגמי המגע. כאן, המכשיר מחשב את משך ההפשרה הנדרש בהתאם לנתוני סוג המזון והמשקל שנקבעים ידנית. לבחירת סוג המזון, לחצו על לחצנים +/- :

F1 בשר

F2 עופות

F3 דגים

F4 פירות

F5 לחמים

לאחר שבחרתם את הסוג, בחרו את המשקל על ידי סיבוב הכפתור ולחצו על Start כדי להתחיל בתהליך.

ההפשרה תתחיל. בסיום הפעולה, יישמע צלצול (ביפ) והמיקרוגל יעצור. הפשרה זו מונעת התפתחות בקטריות מאותה סיבה שמוסברת בסעיף הקודם.

התקנה בגומחה (Built In):

ניתן להתקין את הדגמים של TEKA בטור בגובה העיניים או תחת משטח העבודה במטבח.

התקנה ביחידה עליונה במטבח:

ניתן להתקין את כל דגמי 18 ליטר של TEKA הן המשולבים והן העצמאיים ביחידת מטבח גבוהה ברוחב 60 ס"מ ובעומק של 325 מ"מ. באופן זה TEKA מגוונת את הפתרונות העיצוביים ונותנת פתרונות לבעיה של חוסר מקום.

זכוכית כפולה:

מלבד הזכוכית החיצונית, למיקרוגלים המובנים (בילט אין) של TEKA יש גם זכוכית פנימית במקום לוח פוליטן דבר המעניק גימור משופר.

טור בישול: 
התקנה אנכית של תנור ומיקרוגל המשולבים יחד בתוך יחידת ריהוט אחת, יוצרים יחידת בישול אינטגרלית. ל-TEKA יש 3 סוגי "עמודים":

א) טורים עם עיצוב שטוח 
ב) טורים מבניים
ג) טורים עם פנל טאצ'.

בטורים, ניתנת תשומת לב מיוחדת לעיצוב ולשילוב של התנור והמיקרוגל ויצירת סביבת עבודה נעימה במטבח.

יציאת גלי מיקרו כפולה:

למיקרוגלים של TEKA יש 2 יציאות מיקרוגל (לוחות מיקה) הנמצאות מעל ומתחת למגנטרון של האנטנה. מערכת זו מפזרת את החום בתוך המזון בצורה אחידה יותר מכיוון שהיא פולטת את גלי המיקרו מ-2 נקודות שונות. פעולה זו משלימה את פעולת הצלחת המסתובבת ומקטינה למינימום את האזורים הקרים.

יתרונות של מיקרוגלים:

בישול במיקרוגל מקצר את משך הכנת המזון ב-75% לעומת בישול רגיל. המזון במיקרוגל לא מאבד את הטעם המקורי שלו כיוון שהוא מתבשל בנוזל של עצמו, מאבד פחות מלח ובתהליך נהרסים פחות ויטמינים (הערך התזונתי של המזון נשמר). יתר על כן, בישול במיקרוגל חסכוני באנרגיה יחסית לתנורים רגילים. הבישול נעשה ישירות בכלי ההגשה, והדבר חוסך ניקוי והדחה של סירים לאחר הבישול. ההפשרה במיקרוגל היא מהירה בהשוואה להפשרה טבעית. תהליך מהיר זה לא מאפשר התפתחות בקטריות. במיקרוגל, ניתן להפשיר במהירות מזון שנמצא בהקפאה עמוקה. בישול במיקרוגל הרבה יותר יעיל ולבסוף: תנורי מיקרוגל הם מאוד בטוחים לשימוש כיוון שאין בהם אש , גופי חימום, מקורות חום שבהם המשתמש יכול לגעת בשוגג ולהיכוות.

כפתורים נשלפים:

הכפתורים הנשלפים או כפתורים נסתרים (בקו אחד עם החזית של התנור) משפרים את המראה האסתטי של התנור, מרככים ומעגלים את המראה של התנור. הם עמידים יותר, הניקוי של פנל ההפעלה קל וחלק יותר (אין בליטות והנגישות גבוהה יותר לכל המקומות הדורשים ניקוי). בתנורים אלה, נמנעת לחיצה או הפעלה בשוגג כיוון שהם נסתרים. לשחרור הכפתורים, יש ללחוץ עליהם קלות. 

לחצן +1 (דקה אחת):

קיים בחלק מדגמי המיקרוגל.של TEKA. הוא מאפשר לכם להאריך/לקצר את משך הבישול במהירות בהשוואה לכיוון זמן עם כפתור (חוגה). כאן עליכם לבחור את מצב ההפעלה (הפונקציה) וללחוץ לחיצות חוזרות על לחצן זה כדי לקבוע את המשך ההפעלה. 
 

לחצן +30 (30 שניות):

קיים בחלק מדגמי המיקרוגל.של TEKA. הוא מאפשר לכם להאריך/לקצר את משך הבישול במהירות בהשוואה לכיוון זמן עם כפתור (חוגה). כאן עליכם לבחור את מצב ההפעלה (הפונקציה) וללחוץ לחיצות חוזרות על לחצן זה כדי לקבוע את המשך ההפעלה. 
 

מגנטרון:

המגנטרון הוא רכיב או שפופרת אלקטרונית הפולט גלי מיקרו. הוא עשוי מאנודה (או לוח), חול להט (שנקרא גם גוף חימום), קתודה, אנטנה ומגנטים. רכיב זה הוא הגרעין או הלב של תנורי מיקרוגל. 
 

מיקה:

מיקה הוא מינרל שאינו מוליך חשמל (סיליקט) שמחולק ללוחות. הוא משמש כמבודד חשמלי בטמפרטורות גבוהות. לוחות המיקה מבודדות את מוצא גלי המיקרו (יציאה) של המגנטרון ואין למשוך ולהוציא אותם. אם מוציאים אותם החוצה, עלולים להיווצר ניצוצות והדבר יכול לגרום נזק לתנור, לגרום לפגיעה במשתמש. קיימים תוויות אזהרה על המיקרוגל בנושא זה. 
 

מיקרוגלים קומפקטיים:

גובה 45 ס"מ, נפח 32 ליטר, גריל שניתן להוריד, צלחת השחמה וכו'.

ל-TEKA יש מגוון רחב של מיקרוגלים קומפקטים בגובה 45 ס"מ. 
 

מנגנון נעילת לחצני ההפעלה (בקרת הורים):

מנגנון זה הוא התקן המונע ביצוע שינויים בשוגג בנתוני התכנית (ע"י ילדים). הפעלת הנעילה נעשית בלחיצה ממושכת (3 שניות) על לחצן STOP. עם הפעלת הנעילה, נשמע צלצול (ביפ) ובצג יש 4 קווים. עתה, לחצני המכשיר לא פעילים ולא ניתן לבצע שינויים.

לביטול הנעילה לחצו לחיצה ממושכת (3 שניות)על START עד שיישמע צלצול (ביפ). 
 

מסגרת לגומחה:

בדגמים העצמאיים קיימת אופציה למסגרת מיוחדת המתלבשת על החלק הקדמי של המכשיר להתקנה בגומחה. מסגרת זו מבטיחה אוורור מצוין של המיקרוגל. קיימות מסגרות בלבן, חום ואפור-כסף. 
 

פונקציות בישול:

במיקרוגלים של TEKA יש 3 פונקציות בישול:

מיקרוגל (מצב הפעלה רגיל, 5 עוצמות/הספקים) המאופיינים על ידי מהירות העברת החום.

גריל (הספק 1000W) ומיקרוגל (5 עוצמות/הספקים המשתלבים בו זמנית ב-2 סוגי הבישול. 
 

פונקצית עצירה של הצלחת המסתובבת:

פונקציה זו מאפשרת לכם לבשל בכלים בגדלים ובצורות שונות ולנצל את מלוא החלל הפנימי של המיקרוגל. 
 

פנל אלקטרו מכני:

ל-TEKA יש 3 סוגים שלפנל הפעלה: אלקטרו מכני, אלקטרוני ודיגיטלי (או מגע).

פנלים אלקטרו מכניים נוחים לשימוש. הם מעוצבים באופן מושך את העין ושובה לב עם אותם כפתורי הפעלה ועיצוב של תנורים עם גימור זהה בנירוסטה וזכוכית. 
 

פנל אלקטרוני:

לפנל האלקטרוני עם לחיצים של דגם TMW 22 BIS יש מאפיינים חדשניים כגון זיכרונות של תכניות בישול (מתכונים), מצבי הפעלה, הפשרה לפי זמן ו הפשרה לפי משקל. הכל בעיצוב מושך עין ושובה לב. 
 

פנל הפעלה במגע (טאצ'):

פנל הפעלה דיגיטלי משולב במשטח זכוכית קל לניקוי. לפנלים הטאצ' של TEKA יש עיצוב שובה עין ואטרקטיבי המשלב זכוכית עם נירוסטה או אלומיניום. זהו פנל הפעלה שפועל באמצעות חישני נגיעה המופעלים על ידי נגיעת אצבע ומאפשרים לכם לבחור את מצבי ההפעלה השונים, הפשרה לפי זמן ולפי משקל, מתכונים ועוד. 
 

צלחת השחמה:

צלחת ההשחמה הממוקמת מעל מכלול הצלחת המסתובבת של המיקרוגל, מבטיחה תוצאות בישול אחידות ושכבה עליונה פריכה. שיטת בישול זו היא בריאה ופשוטה: ניתן לטגן מגוון של סוגי מזון עם כף אחת של שמן ללא צורך להפוך את המזון. זו שיטה מושלמת לטיגון נקניק, ביצים, נקניקיות, המבורגרים וכו'. ניתן לאפות עוגות תוך 10 דקות בלבד ולהכין פיצות וקישים. המאפים יוצאים פריכים, יבשים וטריים ללא לחות ונוזלים. 
 

צלחת מסתובבת אינטגרלית:

סיבוב הצלחת בזמן הבישול מבטיח פיזור טוב יותר של חום למזון, וכן בישול מהיר יותר. העובדה שהצלחת המסתובבת היא אינטגרלית משמעותה שניתן להכניס למיקרוגל תבניות מלבניות ללא חשש שהם ייתקעו בדפנות ויפסיקו את הסיבוב של הצלחת. קל לנקות כי אין חלקים שנדבקים (דבר המקשה על הניקוי). הצלחת המסתובבת האינטגרלית משתמשת בחלל הפנוי בצורנ יותר יעילה כי היא משתמשת באופו יעיל בשטחים המתים של התנור. 
 

קומבי:

דגם MC 32 BIS מציע את המאפיינים הרגילים של התנורים רב-תכליתיים של TEKA יחד עם היתרונות של המיקרוגלים מתוצרת TEKA. דגם זה כולל כסטנדרט מגש זכוכית המשמש להעברת המזון המוכן מהתנור ישירות לשולחן ורשת מלבנית ממתכת המשמשת להנחת תבניות/מגשים. 
 

קרינה:

קרינה היא כל סוג של אנרגיה המופצת בצורה של גלים בחלל. יש שני סוגי קרינה:

א.קרינה לא מייננת – העלאת הטמפרטורה של המולקולות ללא פיזור שלהן (אור גלוי, גלי רדיו, גלי טלוויזיה, גלי מיקרו וכו').

ב. קרינה מייננת המדמה שינויים במולקולות ללא עלייה של הטמפרטורה

קרינה בלתי מייננת אינה מסרטנת. לכל המיקרוגלים של TEKA יש גריל או שבכה בחלק הפנימי של הדלת המונע דליפה של הקרינה מחלל התנור. התקן הרשמי לדליפת אנרגיה ממיקרוגלים עומד על 5 Mw/cm2 אולם TEKA הורידה אותו במוצרים שלה ל-1 Mw/cm2 בלבד. 
 

תאורה פנימית:

חברת TEKA פתחה נורת להט 20W עם אורך חיים גבוה פי 10 מנורה רגילה לתנורים.
 

תוכניות מובנות (מתכונים):

לדגמים אלקטרוניים ודגמי טאצ' (מגע) יש 3 תוכניות מובנות (מתכונים): חימום משקאות, פיצה ותכנית מיוחדת לעופות. ב"מתכונים" אלה, התנור מחשב אוטומטית את משך הבישול ואת ההספק/העוצמה. הודות לתוכניות המובנות (מתכונים) אלו, ניתן להפעיל אותן ולקבל את אותן תוצאות בכל פעם בלי אפשרות לפספס. 
 

תנורי מיקרוגל:

אלה מכשירים המשתמשים במגנטרון על מנת לייצר גלי מיקרו שהם גלים אלקטרומגנטיים לא מייננים בתדר גבוה החודרים למזון נותנים אנרגיה למולקולות ומייצרים חום. כלומר, שהמזון מתחמם בצורה הפוכה: מבפנים החוצה ולא מבחוץ כלפי פנים. מכיוון שהטמפרטורה בתוך המזון לעולם לא מגיעה ל-100°C, הוא לא נשרף. מה שקורה למעשה הוא שאנו מרתיחים את המזון במקום לצלות אותו. 
 

תרמוסטט בטיחותי:

בתנורי המיקרוגל של TEKA יש 2 תרמוסטטים בטיחותיים. הראשון בגריל והשני במגנטרון. 
התרמוסטט במגנטרון שולט בטמפרטורה בחלל התנור ומנתק את המכשיר ברגע שהמגנטרון מתחמם יתר על המידה.