כיריים

אזור חימום:

אזורי החימום שומרים על חום המנה בעת שאתם מבשלים מנות אחרות. אזור זה שומר על טמפרטורה נכונה כך שהמזון אינו רותח או נשרף.

אזור ניתן להרחבה:

אזורי בישול עגולים עם הרחבות צדדיות הניתנים להפעלה בהתאם לצרכים, לשימוש גמיש יותר. מתאימים לכלי בישול אובאליים.

אזורי בישול ענקיים:

אזורי בישול מיוחדים עד 290 מ"מ הזמינים בכיריים קרמיות ואינדוקציה ומכפילים את האפשרויות בגוף חימום בודד. אזורי הבישול הענקיים מאפשרים שימוש בסירים גדולים ובכלי בישול במגוון גדלים. בדגמי האינדוקציה הם מתאימים את עוצמת הבישול לקוטר כלי הבישול ובכך מביאים לחיסכון באנרגיה. 
 

אינדוקציה:

האינדוקציה היא מהפיכה אמיתית בבישול. החום מופק באמצעות שדה מגנטי הנוצר מתחת לזכוכית כאשר מניחים עליה סיר עשוי ברזל מגנטי.

מהירות החימום: אינדוקציה היא שיטת הבישול המהירה ביותר. החום מועבר ישירות לבסיס הסיר, תוך צמצום אובדן החום וקיצור זמן הבישול.

חיסכון באנרגיה: חיסכון של עד 40% בצריכת האנרגיה בהשוואה למערכות אחרות.

יעילות אנרגטית: כיריים אלה כוללות מערכת חכמה המזהה אוטומטית את קוטר הסיר ומספקת את מידת האנרגיה המתאימה תוך בקרה מתמדת, כך שאין בזבוז אנרגיה ומושג פיזור חום אחיד יותר. האנרגיה מועברת רק כאשר כלי בישול מתאים מונח על אזור הבישול. כשמסירים את כלי הבישול, ההספק נפסק (צריכת אנרגיה אפסית).

ניקוי: היות והזכוכית הקרמית מתחממת פחות, מזונות שנשפכו או ניתזו אינם נקרשים, כך שהכיריים הקרמיות קלות יותר לניקוי וכמעט אינן מצריכות שימוש במגרד.

בטיחות: החום מועבר ישירות לתחתית הסיר. באופן זה, הזכוכית אינה מגיעה לטמפרטורות גבוהות, אלא לזו המופקת ע"י כלי הבישול בלבד. אזורי האינדוקציה מוגנים מפני חימום יתר של המערכת האלקטרונית. בנוסף, הכיריים בשיטת אינדוקציה מזהות שינויי מתח ומפצה עליהם, ובכך מאריכה את אורך החיים שלהן.

 בישול טורבו:

פונקציה זו שימושית ביותר בכיריים מופעלות המגע שלנו, להכנת מנות מהירות. היא מתחילה בעוצמה מרבית לפרק זמן מסוים ויורדת אוטומטית בהדרגה לעוצמת הבישול הנבחרת. 

 בקרת מגע:

חיישנים רגישים, אינטואיטיביים וקלים לשימוש עם חיישנים קוליים, המפעילים את הפונקציות השונות בתצוגות דיגיטליות. ישנם לחצני מגע חזיתיים וצדדיים. תודות לעיצוב המיוחד של הכיריים אינדוקציה וקרמיות החדשות עם בקרת המגע של Teka, המרווחים בין גופי החימום ובין גופי החימום ולוח הבקרה, גדולים יותר, כך שביצוע כיוונים בעת בישול עם כל גופי החימום הופך לקל יותר. יתר על כן, מיקום גופי החימום הגדולים מאחור במרבית דגמי Teka הופך את הבישול לקל יותר.

גימורים:

אנו מציעים מגוון רחב של גימורים להתאמת הכיריים לטעמכם האישי:

- מסגרת פלדת אל-חלד: חוסן, הגנה מושלמת מפני חבטות, עמידה בשבר, עיצובים שטוחים, גימורים עדינים.

- פרופיל צדדי משופע: חוסן והגנה מפני חבטות צד בעת העברת כלי בישול.

- זכוכית משופעת: אסטטית, קלה לניקוי (אינה כוללת פינות בהן עלול להצטבר לכלוך) ומשטח גדול ושימושי יותר.

- התקנה שטוחה או מובנית: הכיריים מותקנות בתוך משטח העבודה ויוצרות משטח מושלם שטוח.

 גריל:

חלק מהדגמים כוללים גריל ישירות על גבי המשטח הקרמי. ירקות, בשר ודגים צלויים, הם בריאים יותר היות והם מצריכים מעט מאוד שמן. יתר על כן, הוא שומר טוב יותר על תכולת המים, הויטמינים והערכים התזונתיים של המזונות.

 הפעלה עצמאית:

הכיריים מופעלות עצמאית בדגמים בעלי שליטה מכאנית ובעלי בקרת מגע.

הצתה אוטומטית:

מערכת המשולבת בדגמי כיריים גז מובחרים, המורכבת ממצת המובנה בכיריים ומפלאג הצתה המובנה בגוף המבער. הניצוץ נוצר בלחיצה וסיבוב של כפתור המבער. ניצוץ זה, בשילוב הגז, מצית את הלהבה. מנגנון זה חוסך את השימוש במצתים מסורתיים או גפרורים. היות ופלאג ההצתה מובנה בתוך המצת, הוא מוגן מלכלוך.

התקן נעילה בטיחותי:

התרמוקאפל הוא רכיב בטיחותי המובנה וחבוי במבער. כשהתרמוקאפל מזהה שהלהבה כבתה (ע"י זיהוי הטמפרטורה), הוא שולח אות חשמלי הסוגר את שסתום הברז ומפסיק את זרימת הגז בתוך כ-10-20 שניות.

התקנת כיריים אינדוקציה:

בדגמי האינדוקציה הנבחרים משולבים שלדות או מארזים חדשים עשויים חומר סינטטי משולב פיברגלס, המפחיתים את הגובה הכללי של הכיריים ובכך מאפשר את התקנתן מעל תנורים, מדיחי כלים ומגירות סכו"ם (נא עיינו בדרישות ההתקנה המצוינות בחוברת הוראות ההפעלה).

 

זיהוי סירים:

הכיריים בשיטת האינדוקציה של Teka פועלות רק כשהן מזהות כלי בישול או סיר מתאימים. אחרת, החיווי "U" מוצג בתצוגת אזור הבישול המופעל. הסירים הבאים מתאימים לאינדוקציה: פלדת אל-חלד ברזלית, פלדה מצופה אמייל, פלדה יצוקה, פלדת אל-חלד עשויה אוסטניט עם תחתית ברזל וכן כל כלי הבישול בעלי מאפיינים מגנטיים או ברזליים מגנטיים. על מנת לבדוק האם כלי הבישול מתאים לשימוש באינדוקציה, קרבו מגנט לתחתית הכלי ובדקו האם הוא נצמד.

כיריים גז על גבי משטח זכוכית:

כיריים גז על גבי משטח זכוכית עשויות זכוכית מחוסמת שעובייה עד 8 מ"מ והמראה האטרקטיבי שלהן מחמיא לכל מטבח. הן מתאימות למשתמשים המעדיפים בישול עם יתרונות הגז והיופי של הזכוכית. הרשתות אינדיבידואליות ומשטח הזכוכית המחוסמת מאפשרים ניקוי קל.

כיריים גז:

גז (בוטאן/ פרופאן/ טבעי) הוא מקור אנרגיה חסכוני וידידותי לסביבה. זוהי צורת הבישול המועדפת ע"י בשלנים מקצועיים וחובבי בישול באשר הם, משום מהירותה וקלות השימוש בה, המציעה שליטה מדויקת יותר במטבח. עיצובם של חלק מדגמי כיריים הגז שלנו כוללים שפה בזווית 45° למניעת התזות או לכלוך של כפתורי השליטה מצופי הכרום.

כיריים הלוגן:

כיריים הלוגן כוללות צינור גז הלוגן וגוף חימום. הן מגיעות לחום מרבי לאחר כשנייה אחת ומאירות באור בוהק.

כיריים חשמליות:

ישנם שלושה סוגים של כיריים חשמליות: אינדוקציה, פלטות חימום חשמליות וכיריים קרמיות. פלטות חימום חשמליות עשויות ברזל יצוק חסון והן נשארות חמות גם לאחר כיבוין. כיריים קרמיות, המותקנות מתחת למשטח זכוכית מגיעות לטמפרטורות גבוהות יותר (כ-540°C). להגנה מרבית על בטיחות המשתמשים, שני הסוגים מצוידים בהתקני הגבלה תרמיים או הגנה מחימום יתר.

כיריים מודולריות:

ניתן לשלב באמצעות שימוש בתושבות את הכיריים המודולריות של Teka (כיריים אינדוקציה מודולריות, כיריים גז מודולריות, כיריים חשמליות מודולריות ועוד), ובכך לנצל את היתרונות של כל סוג בישול.

כיריים משולבות:

כיריים משולבות אינדוקציה וכיריים קרמיות באור גבוה. ל-Teka גם כיריים חשמליות משולבות גז.

כיריים קרמיות באור גבוה:

גופי חימום חשמליים עוצמתיים מהירים ביותר (לפחות 2000 שעות פעולה). חימום באמצעות הקרנה במחזורים קצרים (עוצמה מרבית תוך 3 שניות בלבד). חלק מהדגמים כוללים גם אזורי בישול כפולים ומשולשים, המאפשרים לכם לכוון את העוצמה וקוטר הכיריים לסיר.

כיריים קרמיות:

הזכוכית הקרמית עוברת טיפול מיוחד המעניק לה עמידות גבוהה וחוסן כנגד חבטות ומאפשר מעבר חום אנכי קל ומקשה על מעבר חום אופקי ובכך מצמצם את אובדן החום. Teka מציעה גם כיריים קרמיות מעוצבות עם צורות גיאומטריות וטבעיות כגון מתומנים, כליות, מניפה ועוד, המעניקים נגיעה עיצובית במטבח.

כיריים רב-תכליתיות:

הכיריים הרב-תכליתיות של Teka, גם הכיריים הקרמיות, כיריים גז על גבי זכוכית וכיריים גז, מופעלות מלוחות הבקרה או דרך התנורים הרב-תכליתיים של Teka. הכיריים הרב-תכליתיות מאפשרות לכם לשלוט מלוח הבקרה בכל הכיריים: גז, חשמליות, קרמיות ומשולבות.

מבער תלת טבעתי:

למבער תלת-טבעתיים עוצמה גדולה ב-20% יותר ממבערים רגילים. הם אידיאליים לבישול עם סירים גדולים כגון ווק, כלים להכנת פאייה, מחבתות צלייה ועוד. יתר על כן, המבערים התלת טבעתיים של Teka כוללים שיפוע דקורטיבי.

מחוון חום נותר:

מחוון החום הנותר מודיע למשתמשים שהמשטח הקרמי לוהט (60°C ויותר). החום הנותר מוצג בדמות החיווי "H" בדגמים עם בקרת מגע ובצורת נוריות בדגמי כיריים קרמיות אחרים.

מסגרת להתקנה בגומחה:

מסגרת להתקנה בגומחה בגודל 560 מ"מ (רוחב) X 490 מ"מ (עומק). מרבית הכיריים הקרמיות והאינדוקציה שלנו ניתנות להתקנה במסגרות להתקנה בגומחה מתוצרת יצרנים אחרים. אולם, לא ניתן להתקין כיריים של יצרנים אחרים במסגרות הישנות שלנו להתקנה בגומחה שמידותיה 580 מ"מ (רוחב) X 492 מ"מ (עומק).

ניתוק בטיחותי אוטומטי:

כששוכחים לכבות אחת או יותר מפלטות החימום, או בחלוף פרק זמן בהן לא שונתה עוצמת הבישול, כיריים מופעלות מגע כוללות מערכת בטיחותית המכבה את הכיריים בחלוף פרק זמן מסוים בהתאם לעוצמת הבישול.

ניתוק במקרה של גלישת נוזלים:

כשבקרת המגע מזהה שחפצים מכסים את חיישני הכיריים (למשל בעת גלישת נוזלים), היא פועלת כמערכת בטיחותית ומונעת את שריפת כלי הבישול או התבשילים ושינוי בשוגג של עוצמת הבישול.

נעילת ילדים:

פונקציה סטנדרטית בכל הדגמים עם בקרת מגע והיא שימושית ביותר למניעת ביצוע שינויים בשוגג או בעת ניקוי. ניתן להשתמש בה גם כדי למנוע את הפעלת הכיריים ע"י ילדים או קשישים. כשהפונקציה פעילה, כל הלחצנים חסומים למעט חיישן ההפעלה/ כיבוי.

פונקצית Stop and Go (השהיה):

פונקצית "Stop and Go" החדשה שימושית ביותר כאשר פעמון הדלת או הטלפון מצלצלים, היות ואתם יכולים להשהות את תהליך הבישול מבלי להפעיל מחדש את הכיריים. מטעמי בטיחות, הפונקציה זמינה למשך 10 דקות בלבד. כשלוחצים על חיישן Stop, אזור הבישול כובה למניעת שריפה או בישול יתר של המזון. בנגיעה פשוטה, המשטח חוזר לטמפרטורה המקורית שלו.

פונקצית טורבו:

פונקצית הטורבו מגבירה את ההספק באזור הבישול או אזורי האינדוקציה הנבחרים ב-35% עד 10 דקות. פונקציה זו שימושית להרתחה מהירה, השחמה או חימום מהיר של נוזלים כגון מים, חלב, מרקים ועוד. חלק מהדגמים כוללים פונקצית טורבו בהספק 3700 W בגוף חימום יחיד, אך בשני צדדים שונים בו-זמנית. ניתן להפעיל או להפסיק את פונקצית הטורבו בכל עת.

פונקצית טיימר:

המשתמשים יכולים להשתמש בטיימר האנלוגי של הכיריים, הכולל חיווי קולי, בהתאם לצרכיהם.

פונקצית טמפרטורה נמוכה:

פונקצית הטמפרטורה הנמוכה בהספק נמוך זמינה במרבית דגמי האינדוקציה ומאפשרת לשמור על חום המנה לפני הגשתה לשולחן. ניתן להפעיל את פונקצית הטמפרטורה הנמוכה בין 60-70°C עד 120 דקות, שלאחריהן הכיריים כבות.

רשתות ברזל יצוק:

רשתות ברזל יצוק המצופות אמייל בגימור שחור מט (בדגמים נבחרים), הן אטרקטיביות יותר, שטוחות, אינדיבידואליות, יציבות, עמידות, חסונות ומאריכות שנים. אנו משתמשים בחומרים הטובים ביותר לייצורן. הרשתות כוללות לוגו Teka מסוגנן ובולט. יתר על כן, הן ניתנות להדחה במדיח הכלים.

תכנות דיגיטלי:

מאפשר לכם לתכנת את זמן תחילת וסיום הבישול בין דקה ל-99 דקות. בתום זמן הבישול שקבעתם, הכיריים כבות אוטומטית ומשמיעות חיווי קולי ("ביפ"), כך שתוכלו להכין ארוחות מבלי להשגיח על תהליך הבישול כל העת. בדגמים נבחרים, ניתן לתכנת טיימר עצמאי עבור כל אחד מגופי החימום.