קולטי אדים - כבר לא מותרות

אם נמאס לכם מריחות הטיגון והבישול המציפים את המטבח ואת הסלון, ללא ספק הגיע הזמן לשדרג את המטבח עם קולט חדש.

קולטי אדים הם כבר לא נחלתם הבלעדית של חללי המסעדות הגבוהים והמרווחים. כיום ניתן למצוא קולטי אדים ביתיים, מעוצבים, הנוחים לתפעול ולניקוי, ומבלי לגמור את התקציב השנתי. אז אם אתם חובבי בישול הרוצים גם ליהנות ממטבח מאוורר, המוצר הזה הוא התשובה בשבילכם.

תפקידו של קולט האדים הוא קודם כל לשמור על מטבח נעים וחסר ריחות אגרסיביים של בישול וטיגון, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה בריאותית. קולט אדים טוב אמור לעשות את העבודה הזו באופן יעיל גם כאשר חלונות המטבח סגורים לחלוטין, בגלל החורף או בגלל המזגן. בהיותו פריט גדול ומסיבי, וללא ספק הבולט ביותר במטבח, עלינו לתת את הדעת לכמה פרמטרים חשובים בבואנו לרכוש אותו , על מנת שלא נתחרט לאחר מכן.

לקולטי האדים שני סוגים עיקריים - קולט משולב ארובה וכמו כן קולט אדים ללא ארובה.

ND ALADA 90 4dd0e8c8558c0

קולט משולב ארובה

קולט אדים היונק את האוויר מהבית ומוציא אותו החוצה באמצעות צינור הפליטה המחובר אליו. קולט זה מתאים לבתים פרטיים שיש להם קיר חיצוני. קולטי אדים משולבי ארובה מגיעים בשתי תצורות עיקריות - קולט צמוד-קיר, המורכב ממסנן ומארובה, ונמצא מעל הכיריים כשהוא צמוד לקיר. קולט "אי" לעומתו הינו מוצר שאינו צמוד לקירות והוא חשוף מכל צדדיו. קולט זה מתאים למטבחים שבהם הכיריים נמצאים במרכז המטבח, והוא יורד ישירות מהתקרה. קולט אדים בנוי זהו שדרוג שרוב גופו בנוי בתקרה.

קולט אדים ללא ארובה

קולט אדים המכיל פילטר בעל מסנני פחם שיש להחליפם מדי שנה. קולט זה מגיע כשהמנוע והמפוח נמצאים בתוך ארון המטבח, ורק המסנן גלוי לעין. קולטים אלו מתאימים בעיקר לבתי דירות.

זכרו - על קולט האדים להתאים למטבח ולכיריים שלכם - הן מבחינת העיצוב, הן מבחינת המיקום והן מבחינת הגודל. יש לוודא לכן שרוחב הקולט מתאים לרוחב הכיריים. כמו כן, ודאו כי הפילטרים ניתנים להסרה בקלות על מנת שתוכלו לנקות את הקולט ביעילות, וכי הם מתאימים עבור מדיח הכלים שלכם.

מהי עוצמת היניקה?

ככל שעוצמת היניקה של קולט האדים שתבחרו תהיה גבוהה יותר, כך המטבח יהיה מאוורר יותר. לכן אם אתם מבשלים הרבה, כדאי לתת את הדעת לעוצמה הרצויה עבורכם: לקולטי אדים סטנדרטיים יש עוצמת יניקה בקצב ממוצע שבין 600 ל-800 מטר מעוקב לשעה, לעומת הקולטים התעשייתיים והגדולים יותר המסוגלים להגיע לקצב יניקה של עד 1,200 מטר מעוקב לשעה.

ומה עושים עם הרעש?

קולט אדים בעבודה מייצר רעש. הסטנדרט הוא כ-60 דציבלים, וזהו רעש סביר שאינו משתלט על החלל, אך ישנם כמובן קולטים שקטים יותר. בכל מקרה, את עניין הרעש של קולט האדים שבחרתם כדאי לבדוק כבר בחנות על מנת לא להיות מופתעים לאחר מכן בבית.

הקולטים שלנו

סדרת קולטי האדים המרחפת של TEKA גרפה כמה פרסי עיצוב בינלאומיים. בסדרה זו תוכלו למצוא קולטי אדים משולבי ארובה בשילוב זכוכית ונירוסטה במגוון צורות וגדלים, כולם מתאימים להתקנה בצמידות לקיר או חשופים במרכז (קולטי "אי"). מבחינה עיצובית, שילוב הזכוכית לצד חופת הנירוסטה מקנה לסדרה אלמנט פיסולי בולט המתמזג בקלות בכל סגנון מטבח. בנוסף, קולטי האדים שלנו מתאפיינים בפעולת יניקה עוצמתית אך יחד עם זאת שקטה במיוחד ומשלבים תאורת הלוגן בצריכה נמוכה, אתחול אוטומטי דרך חיישן לחות ומסננים פשוטים לניקיון.

ואחרון חביב - ההתקנה

באופן עקרוני, את ההתקנה כדאי לבצע 60-75 ס"מ מעל הכיריים. פחות מזה זה מסוכן, מעל זה לא יעיל. אבל חברים, אל תשחקו אותה מקצוענים. קולט אדים הוא מתקן מצוין וחשוב, אך התקנתו המדויקת היא עניין בטיחותי - לכן יש לוודא שאת ההתקנה יבצע איש מקצוע מוסמך בלבד.