הקסם של המיקרוגל

קשה לראות את המטבח של היום ללא מיקרוגל. תנור הקסם הזה, שהגיח לחיינו לראשונה ב-1947, הפך את חיינו לקלים ופשוטים ביותר בכל מה שקשור להפשרה ו/או לחימום מזון. פשטות ההפעלה שלו, הניידות שלו והמחיר הזמין לכל כיס, הפכו את המיקרוגל לדייר קבע כמעט בכל מטבח בארץ.

תנורי מיקרוגל

MWR 32 BI 51b4936e18f78

למרות שתנור המיקרוגל עדיין לא זוכה לפופולריות בנושא הבישול, ושפים רבים אף מחרימים אותו, ניתן לראות התקדמות רבה גם בשטח זה. וכך, בשנים האחרונות, מלבד פעולות ההפשרה והחימום המהיר, אפשר למצוא היום מכשירי מיקרוגל המיועדים להשחמה, לגריל, לצלייה ואפילו לבישול ואפייה. זאת ועוד, מכשירי מיקרוגל מתקדמים אף יחשבו עבורכם את מידת החימום המתאימה לסוג המזון הספציפי שהכנסתם אליו, חלקם אף יתאימו לכם תוכניות בישול, והחידוש האפקטיבי של מכשירי מיקרוגל משולבים עם תנורים.

תחום נוסף שבו מתקדם המיקרוגל בשנים האחרונות הוא דווקא העיצוב. ניתן לזהות שתי מגמות עיקריות בתחום זה - הנטייה לכיוון החלק בעל הקווים המעוגלים, ומולה הנטייה לכיוון התעשייתי-מתכתי. בTeka תוכלו למצוא גם מיקרוגלים בנויים - פתרון עיצובי מצוין עבור מטבח מאובזר, המשתלב היטב עם שאר האלמנטים העיצוביים במטבח.

מיקרוגל מכני או דיגיטלי

ישנם מיקרוגלים מכניים ודיגיטליים. המכשירים המכניים הינם הפשוטים יותר, אך הם זולים, אמינים ובטוחים לשימוש. במכשירים אלו מסובבים את הטיימר באופן ידני, ואין להם שימוש נוסף מעבר לחימום אוכל מוכן או הפשרה של מזון קפוא. במכשירי המיקרוגל הדיגיטליים הטיימר מדויק יותר, וצג הבקרה יאיר עבורכם בכמה שפות את האופציות הניתנות לביצוע במכשיר שלכם. ישנם מיקרוגלים המשלבים גריל קוורץ או ספירלה עבור השחמת האוכל, וישנם כאמור תנורי מיקרוגל משולבים בעלי פונקציית גריל ופונקציית תנור טורבו.

עוצמת הבישול

עוצמת הבישול, הנמדדת בוואט, ונפח המכשיר, הנמדד בליטרים, הם הבחנות נוספות שיש לבצע בעת בחירת מכשיר מיקרוגל חדש. בעיקרון, ככל שעוצמת הבישול גבוהה יותר, כך הבישול מהיר יותר, וככל שנפח המיקרוגל גדול יותר כך עוצמת הבישול גבוהה יותר. נפח המיקרוגלים נע בממוצע בין 14 ועד 22 ליטר לקטנים (עוצמת בישול של 900-600 וואט), 24 עד 30 ליטר לבינוניים (עוצמה של 800-1,000 וואט), ו-32 ליטר ומעלה לגדולים (עוצמה של 1,100-1,200 וואט). בTeka תוכלו למצוא מיקרוגלים בנויים בתוך מסגרת נירוסטה בנפחים של 18 ו-32 ליטרים.

כדאי לדעת

ישנם כלים שאסורים לשימוש במיקרוגל, בעיקר אלו העשויים מתכת (כגון סירים, מחבתות וסכו"ם), זכוכית דקה ופלסטיק דק. המתכת עלולה להגיב באופן קיצוני לגלי המיקרו, והמכשיר עלול להישרף, הזכוכית הדקה יכולה להיסדק והפלסטיק הדק יכול להינמס. נייר צלפון או פרגמנט אסורים אף הם לשימוש. הכלים המתאימים לשימוש במכשיר המיקרוגל הם זכוכית, פלסטיק ופורצלן. כמו כן, כדאי לדעת שכלי בישול עגולים עדיפים לשימוש בגלל שהם מאפשרים חלוקה אחידה של החום בתוכם.

Teka מציגה סדרה של תנורי מיקרוגל Built-in המאופיינת בעיצוב ייחודי ואלגנטי, המשתלב בהרמוניה מושלמת לצד תנורי המותג. תנורי המיקרוגל של Teka מתהדרים בפונקציות טכנולוגיות חדשות בתחום המיקרוגלים: עיצוב פנימי וחיצוני בפלדת אל חלד בשיטת fingerproof-print העמידה בפני שריטות וטביעת אצבעות, דלת זכוכית כפולה או משולשת, לוחות בקרה אלקטרוניים לצד מסכי מגע דיגיטליים, טיימר תכנות דיגיטלי עד 90 דקות, גוף חימום מתפרק לניקוי, תוכניות בישול אוטומטיות, ועוד. כמו כן, ל-Teka מיקרוגלים בגובה של 45 ס"מ אשר מתאימים בגודלם לתנורים קומפקטיים, וסוג נוסף של מיקרוגלים "המתלבשים" מעל תנור עם מסגרת מנירוסטה.