הברזים של תקה

ניתן כמובן להתייחס לברז כאל אביזר שולי במטבח, שתפקידו לפתוח ולסגור את זרם המים. ועם זאת, לכולנו יצא לראות לא אחת כיצד ברזים מעוצבים משדרגים את המראה של המטבח כולו. לחברת תקה מבחר גדול של ברזים בגימורים שונים ובצבעים מגוונים, המתאימים לכל סוגי העיצוב. מעבר לאסתטיקה, הברזים של תקה מאופיינים ביעילותם וקלות השימוש בהם.

החומרים המשמשים לציפוי ולגימור הם ברונזה, פלדת אל-חלד, כרום, ניקל-כרום ופליז. הברונזה היא סגסוגת של נחושת ופח. הברונזה אלגנטית ומהודרת, והפח מעניק לנחושת חוזק ויציבות וחוזק; הכרום הוא אל חלד המכוסה בשכבת הגנה, קשיח מאוד ומקובל כגימור המסורתי לברזים. צבעו הלבן-כסוף מושך את העין והוא מגן על ברזים ששכבתם החיצונית עשויה פליז.

גימור כרום מט מושג באמצעות ציפוי בשכבת ניקל מיוחדת המעניקה לברז מראה מט אחיד. זהו גימור עדין וחדיש, והוא תואם לגימורי האלומיניום של שאר אביזרי המטבח ומתאים באופן מושלם לעיצוב הכללי שלו.
הגיוון בניקל-כרום מאפשר לברזים של תקה לצלוח את מבחני התקן האירופי המצריכים עמידה ב-200 שעות התזת מלח.

פיות הברזים

098fe iSink

לתקה מבחר של פיות ברזים המתאימים לכל מטרה: פיה יצוקה מסתובבת, הניתנת לסיבוב בקלות; פיה ניתנת להטיה בכל גובה רצוי; ופיה נשלפת, שמקילה על השימוש בכיור. כך למשל מצוידים הברזים של תקה בפיות המסתובבות ב-360 מעלות, הנעות באופן חלק בקשת רחבה, ומאפשרות ניקוי קל של סירים ומחבתות גדולים. לפי מבחני התקן, פיות מסתובבות חייבות לעמוד ב-80,000 מחזורים, אך הברזים של תקה מציעים עד 200,000 מחזורים.

ברזים בעלי ידית אחת

אצל תקה תוכלו למצוא ברזים יעילים בעלי ידית אחת, המכוונים בנקל את טמפרטורת המים. ברזים אלו חסכוניים במים, מכילים דיסקיות קרמיות למניעת נזילה ודליפה, והם נוחים ביותר משום שאינם מצריכים לווסת מחדש את הטמפרטורה לאחר סגירתם. הדיסקיות הקרמיות כוללות משטחים נקבוביים, השומרים את חומר הסיכה לאורך זמן, ומסייעות להשיג תנועות חלקות ועדינות ובכך מאריכות את חיי הברזים. מיקסרים בעלי ידית אחת מצריכים בדרך כלל 200,000 מחזורים של פתיחה וסיבוב. לפי המבחנים, ברזי תקה בעלי ידית אחת עוברים את רף 500,000 המחזורים.


ברזים בעלי שתי ידיות

המיקסרים בעלי שתי ידיות של תקה כוללים תושבת קרמית ¾, המבטיחה בחירת זרם מדויקת יותר ומווסתת את לחץ המים בצינור. הדסקיות הקרמיות ¾ והטבעת נגד חיכוך מבטיחים בטיחות רבה יותר ואורך חיי שירות ארוכים יותר מדרישות התקן UNE EN 200. המיקסרים בעלי שתי הידיות של תקה עמידים ביותר מ-500,000 מחזורים.

חיסכון באנרגיה ובטיחות

כל הברזים של תקה כוללים צינורות הזנה גמישים העשויים מפלדת אל חלד, הקלים להתקנה ופירוק יותר מצינורות הנחושת, ועומדים בדרישות התקן לאבטחת האיכות והגנה על הבריאות. הברזים של תקה מותאמים גם לחיסכון החשוב כל כך במים: המחסניות של תקה כוללות מגביל זרם מתכוונן לחיסכון במים בכל שימוש במיקסר. הם גם מצוידים במגביל טמפרטורה מתכוונן המותקן במחסנית, לשם חיסכון באנרגיה והגברת הבטיחות. ולא זו בלבד, ברזי תקה כוללים התקן המונע כוויות הנגרמות כתוצאה מחשיפה למים רותחים, במיוחד אצל ילדים.