טרנדים חדשים בעיצוב מטבחים

כבר עברו הימים שבהם היה המטבח החדר הנידח ביותר בבית, מקומה הבלעדי של אם המשפחה והרחק ככל האפשר מהסלון ומחדרי המגורים. כיום המטבח הפך להיות חלל מרכזי השואף להיות מרווח ונוח, ובעיקר פתוח - מחובר לחדר האוכל ולא פעם גם לסלון עצמו.

כמה גורמים הביאו את השינוי: תוכניות הבישול הרבות בטלוויזיה, ספרי הבישול הצבעוניים, ההכרה של הגברים שבישול איננו בושה אלא אמנות, והחידושים הקולינריים שחדרו אפילו לעולם הקולנוע בסרטים כמו "כמו מים לשוקולדה", "המטבח של מרתה" או "הזלילה הגדולה".


המטבחים שרואים בטלוויזיה הם אכן מודל לחיקוי, ודי אם נזכיר את המטבח הפונקציונלי להדהים של השף אהרוני או את המטבח המעוצב בבית האח הגדול. יתר על כן, המילה מטבח טומנת בחובה גם משמעויות נוספות. כזכור, "המטבח של גולדה" היה כינוי לפורום מצומצם של מקורבי ראש הממשלה בצמרת השלטון, מטאפורה למקום שבו התקבלו החלטות עקרוניות בנושאי הביטחון הבוערים של ישראל.


אולי לא נקבל החלטות בעלות חשיבות מדינית במטבח שלנו, אבל נרצה שיהיה המקום שנעים לשהות בו, עם גישה נוחה למכשירים ולכלים המשמשים אותנו ביומיום. נרצה גם שהמטבח ישקף את האופי המיוחד לנו ויתאים לאישיות שלנו.
עיצובים חדשים, חומרים ופתרונות אחסון חדשים צצים חדשות לבקרים בעולם המטבחים. ארונות מטבח מקוריים ועמידים בפני חומצות ושמנים, משטחי עבודה נוחים ויעילים, פרזול חדשני של חלקי המתכת, ארונות הזזה ודלתות הנפתחים בנגיעה חשמלית, מגירות הנפתחות ונסגרות בלחיצה או מגירות ענק שניתן לאחסן בהן הכול בכול וצבעים עזים ובלתי שמרניים.

מטבח כפרי או מטבח מודרני?

האם אתם אוהבים מטבחים חמימים, כפריים ומשפחתיים? או אולי אתם משפחה צעירה ומודרנית, שאוהבת דווקא עיצובים חדשניים, בסגנון היי טק למשל, או שאתם בכלל מעדיפים שהמטבח שלכם ייראה כמו מעבורת חלל?
במקרה הראשון תבחרו בעץ מלא וטבעי ובצבעים חמימים; באחרון - בקווים חדים ומינימליסטים, בנירוסטה וזכוכית. כך או כך, התאימו את עיצוב המטבח לטעמכם ולסגנונכם האישי.

תאורה

אחד הטרנדים החדשים בעיצוב מטבחים הוא משחק האורות במטבח. בעזרת תאורה מתאימה ניתן ליצור אווירה מיוחדת, שתתאים לסגנון המטבח שבחרתם ולעיצוב הכללי של הבית. הבשלנים מבינינו יעדיפו תאורה חזקה על משטח העבודה, בעוד שתאורה רכה ורומנטית תתאים לשולחן האוכל של זוגות צעירים.

האי

הטרנד החם ביותר כיום הוא "אי" הממוקם במרכז המטבח, ומשמש גם כמשטח עבודה וגם כאזור אכילה ואירוח. ב"אי" נוכל למצוא כיריים, תנור, ואף קולטי אדים. התחושה המרחבית המוענקת באמצעות האי הינה של מקצועיות וביתיות בו-זמנית, וזה אולי סוד הקסם. יש מטבחים שאפשר למצוא בהם מסכי LCD , משטחי עבודה הנעים על גבי מסילות ומגירות חשמליות הנענות למגע יד.

הכלים והאביזרים של תקה

את המילה האחרונה בתחום עיצוב מטבחים נמצא בכלים ובאביזרים של תקה, אשר שמה לעצמה לאידיאל חדשנות בעיצוב תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של איכות.
תקה מקפידה על יופיים ועיצובם של הכיורים, של משטחי העבודה, ושל המכשירים הדרושים: כיריים שמשלבים יעילות ובטיחות עם עיצובים אלגנטיים ומתוחכמים; תנורים בעיצובים שונים, החל מהסגנון הכפרי ועד למודרני יותר. התנורים מאובזרים באלמנטים ייחודים ובטכנולוגיה מתקדמת, כמו פלדת אל חלד עמידה בפני שריטות, ותצוגה דיגיטאלית; ובל נשכח את מדיחי הכלים, אינטגראליים ואינטגראליים למחצה, וכאלה העשויים מנירוסטה מלאה, ואת המקררים המעוצבים, המשלבים יופי עם נוחות ויעילות.
כל מכשירי ואביזרי המטבח של תקה מצוידים בטכנולוגיות מתקדמות, באופן שהמטבח החדיש והמעוצב יהיה לא רק יפה לעין, אלא גם ובעיקר נוח ויעיל, מרשים ואיכותי.